KAHZ CreW ( Kosova & Albania Hacked Zone )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KAHZ CreW ( Kosova & Albania Hacked Zone )

..:: Mire Se Vine Ne KAHZ CreW ::..
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Microsoft ka shitur 175 milion kopje Windows 7

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mast3rHack




Numri i postimeve : 74
Join date : 04/01/2011

Microsoft ka shitur 175 milion kopje Windows 7 Empty
MesazhTitulli: Microsoft ka shitur 175 milion kopje Windows 7   Microsoft ka shitur 175 milion kopje Windows 7 EmptyWed Mar 09, 2011 4:05 am

Shitjet e fuqishme të Windows 7 kanë ngritur të hyrat e Microsoft në nivele rekord.

Pavarësisht vdekjes spektakulare të Kin, raporteve se Apple ka tejkaluar Microsoft në kapitalizim të tregut dhe një starti të dobët me Windows Tablet, 2010 mund të mos jet një vit aq i keq për Microsoft.

Shifrat më të fundit të postuara nga kjo kompani tregojnë një rekord të radhës, dhe të hollat më të mëdha po i sjell Windows 7.

Në bazë të raportit të të hyrave, Microsoft ka gjeneruar 62.48 miliard dollarë të hyra gjatë vitit fiskal 2009 – 2010, që është një rritje prej 7 për qind në krahasim me vitin që shkoi, dhe paraqesin nivelin më të madh të të hyrave në histori të kësaj kompanie. Jo befasisht, Windows 7 ka luajtur një rol të madh në këtë drejtim duke sjellë të hyra prej më shumë se 23 % në krahasim me vitin që shkoi, përkatësisht duke gjeneruar 18.49 miliard dollarë të hyra.

Nëntë muaj qysh prej se është lansuar me 22 tetor të vitit 2009, Mirosoft ka shitur 175 milion kopje të Windows 7, rreth 636.000 kopje në ditë apo më saktë thënë 7 kopje në sekond.

Gjersa Windows 7 ishte i zënë me punë dhe për të sjellë të holla në shtëpi, disa divizione tjera nuk ishin aq produktive. Humbësi më i madh ishte divizioni i shërbimeve online të Microsoft, duke përfshirë Bing, që ka sjellë 565 milion dollarë në çerekun që shkoi por ka arritur në këtë çerek të sjelë vetëm 696 milion dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Microsoft ka shitur 175 milion kopje Windows 7
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Facebook arrin në 500 milion anëtarë
» Microsoft Office Professional 2007 serial number
» Windows 8, pas dy vitesh!
» Windows Shortcuts per Pc
» Qysh me ba emrin e internernet explorer atje nalt qi lexon Microsoft Internet Explorer qysh dush

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
KAHZ CreW ( Kosova & Albania Hacked Zone ) :: || Hackers Forum Menu || :: ..:: Informatika ::..-
Kërce tek: